Web Sitesi Nasıl Olmalıdır?

Web sitelerinin, müşterilerin dikkatini çekmesi için taşıması gereken bazı özellikler bulunmaktadır. Müşterilerin satın aldığınız web siteleri ile yakından ilgilenmesi ve sık sık etkileşime girmesi için özellikle tasarımınızın çok iyi olması gerekmektedir. Bilindiği gibi bir web sitesinin taşıması gereken en büyük özellik, iyi bir tasarımdır. Tasarımı iyi olmayan web siteleri, müşteriler için ilgi çekici olma özelliğini kaybedecek ve bu durum da sitenin trafiğinin azalmasını sağlayacaktır. Bu noktada dilerseniz web sitesi tasarımı için bizlerden destek alabilirsiniz. Bunların dışında tabii ki iyi bir web sitesinin taşıması gereken özellikler sadece tasarım ile sınırlı kalmamaktadır.

Görsel Elemanların Kaliteli Olması:

Görsel elemanların kaliteli olması, iyi bir web sitesinin taşıması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Bu başlık, çoğunlukla web sitesi tasarımı ile alakalı gibi görünse de aslında tasarımdan çok daha fazlasıdır. Web sitesi kapsamında görsel elemanlar dendiğinde akla ilk olarak logo gelmektedir. En önemli görsel elemanlardan biri olan logo, bir web sitesinin olmazsa olmazıdır diyebiliriz. Logo olmadan hizmet veren bir web sitesi, potansiyel müşterilerin ilgisini tam olarak çekemeyecektir. Tabii logo dışında başlık ve hizmet ya da ürünü temsil eden fotoğraflar da yine ilgi çekme açısından önem taşıyan görsel elemanlardandır. Görsel elemanlar ne kadar iyi olursa, müşteriler de web sitenize o kadar ilgi duyacaktır. Yani, eğer sitenizin dikkat çekici olmasını istiyorsanız, görsel elemanlara daha çok önem vermelisiniz.

2

Eylem Çağrısı Butonları

İyi bir web sitesinin dikkat ve ilgi çekici olması, potansiyel müşterilerin yakalanması için tek başına yeterli değildir. Müşteriler, web sitenize ilgi duyduktan sonra sitenizi daha yakından incelemeye başlayacaktır. Bu noktada da sitenin tasarım ve ara yüzünün pratik olması, ziyaretçilerin işini kolaylaştıracaktır. Web sitesinde yer alması gereken ana sayfa ve diğer kategoriler de yine ziyaretçilerin web sitenizi daha kolay keşfetmesini sağlayan unsurlardandır. Yani iyi bir web sitesinin özellikleri arasında yer alan eylem çağrısı butonları, sitenin içerik ve hizmet türüne göre güncel bir şekilde hazırlanırsa, potansiyel müşterilere daha çabuk ulaşılabilecektir.

1

Ek İçerikler

Potansiyel müşteriler, web sitenizde gördüğü ürün ya da hizmetlerden yararlanmadan önce web siteniz ve firmanız hakkında daha detaylı bilgi edinmek ister. Bu noktada da devreye ek içerikler girmektedir. En önemli ek içeriklerin başında her sitenin olmazsa olmazı '' hakkımızda '' kısmı gelmektedir. Hakkımızda kısmı sayesinde ziyaretçiler, firma ya da şirketler hakkında çok daha detaylı bilgi alabilmektedir. Tabii hakkımızda kısmı dışında iletişim, blog ve ürün kataloğu gibi bölümler de yine dikkatini çekmeyi başardığınız potansiyel müşterilere daha iyi fikir olma açısından bir hayli faydalıdır. Bir potansiyel müşteri, ilgisini çeken web sitesine girdikten sonra o site ve sitenin sunduğu ürün ya da hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak isteyecektir. Bu tarz müşteriler genelde nihai tüketici kategorisine girer. Bu sebeple sitenizin trafiğinin artması için ek içeriklere yeteri kadar önem vermelisiniz.

3

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp